Nagovor predsednice tega mandata Šolskega sklada OŠ Gabrovka – Dole:

Spoštovani straši,

obveščamo vas, da zbiranje starega papirja nemoteno poteka tudi med šolanjem na daljavo.

Ker so zaradi trenutnih razmer odpadle vse ostale dejavnosti s katerimi smo v preteklosti zbirali sredstva v šolski sklad, je zbiranje starega papirja sedaj še toliko bolj pomembno.

Sredstva, ki jih pridobimo v šolski sklad se namenijo  za zviševanje standarda pouka in izven šolskih dejavnosti in za pomoč socialno šibkim družinam.

Naprošamo vas, da svežnje papirja zvežete ali zlepite in ga odložite pred srednjim vhodom v matično šolo in pred garažo na podružnični šoli.

Marija Košir

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Šolski sklad OŠ Gabrovka – Dole deluje že trinajsto leto. Namen šolskega sklada je zagotoviti otrokom boljšo kakovost vzgojno-izobraževalnega dela.

Naša naloga je pridobivanje denarnih in materialnih sredstev, ki se porabijo za lepše in kakovostnejše učenje, bivanje naših učencev in vrtičkarjev, ali povedano natančneje s sredstvi ŠS se:

• v celoti financira prijavnina na vsa šolska tekmovanja;
  • sofinancira prevoz otrok na plavalne tečaje (vrtec, 1. in 2. razred), letno oz. zimsko šolo v naravi, bivanje v naravi, predstave, ipd.;
  • sofinancira nakup družabnih iger, igral, ipd.;
  • pomaga socialno šibkim družinam;
  • financira šolska glasila, sofinancira predstave, prireditve (novoletna prireditev za otroke iz vrtca), v lanskem letu je ŠS sofinanciral nekaj dodatnih obrokov sadja v okviru šolske sheme sadja, ipd.

Sredstva šolskega sklada se pridobivajo:

• z zbiralnimi akcijami starega papirja;
  • z izdelavo in prodajo novoletnih voščilnic in izdelkov učencev na Bazarju;
  • sredstva za ŠS se pridobivajo tudi z donacijami s strani podjetji, družb, organizacij;
  • z dobrodelnimi prireditvami (prostovoljni prispevki) in z izvedbo srečelova na marčevski prireditvi ob dnevu žena in materinskem dnevu tako v Gabrovki kot na Dolah.

Dokumenti Šolskega sklada:

Pravilnik šolski sklad

Vloge in prošnje:

Vloga za dodelitev sredstev iz ŠS

Vloga za šolski sklad – krajša različica

Prošnja za dobitke – podjetja (2.3.2020)

Zapisniki UO šolskega sklada:

• Šolsko leto 2018/2019

Zaradi varstva osebnih podatkov zapisniki niso objavljeni.

• Šolsko leto 2017/2018

Zapisnik 1. seje šolskega sklada (28.5.2018)

Zapisnik 2. korespondenčne seje šolskega sklada (20.6.2018)

• Šolsko leto 2014/2015