V evropskem tednu mobilnosti (16.–22. 9. 2024) bomo izvajali dejavnosti, ki bodo vplivale na življenjski slog otrok, prispevale k ozaveščenosti o trajni mobilnosti ter vplivale na telesno kondicijo in zdravje otroka. ETM se zaključi z znano akcijo »Dan brez avtomobila«.

Aktivnosti bodo potekale po naslednjem razporedu:

1. Pešbus na progah v Gabrovki:
      • Moravče (kapelica) 7.00, Roje 7.20, Klanec 7.25, gasilski dom 7.30, šola 7.40,
      • Tihaboj (avtobusna postaja) 7.00, Simončič 7.20, Smole 7.35, šola 7.40,
      • Brezovo (Sladič) 7.00, Rozman 7.15, šola 7.40,
      • Tlaka (Ciglar) 7.00, Pretržje 7.20, šola 7.40.

Pešbus na progi na Dolah:

• Kal 7.10, TIC 7.25, šola 7.30.

Na postajah Pešbusa se lahko priključijo vsi, ki bodo želeli opraviti daljšo pot do šole peš.

Z aktivnostjo Pešbusa bomo v Gabrovki po evropskem tednu mobilnosti enkrat tedensko (ob petkih) nadaljevali do jesenskih počitnic in nato ponovno v spomladanskem času.

1. Šolski prevozi bodo vozili po veljavnem voznem redu.
  2. Starše, ki otroke vozite v šolo, vabimo, da pridejo otroci v šolo s šolskim prevozom, s kolesom ali peš ali se nam priključijo na postajah Pešbusa.
  3. Učenci, ki imajo kolesarski izpit in ustrezno opremljeno kolo, lahko pridejo v šolo s kolesom in ga pustijo na prostoru za kolesa (pri srednjem vhodu v šolo).
  4. Učenci brez kolesarskega izpita lahko pridejo v šolo s kolesom ob spremstvu staršev.

Dejavnosti v šoli bodo prilagojene, da bodo šolske torbe  v tednu mobilnosti lažje (v dogovoru z učitelji bodo šolske pripomočke lahko pustili v šoli, manj bo pisnih domačih nalog, izvajali bomo preventivne delavnice …).

Veselimo se sodelovanja in vas lepo pozdravljamo! 🤗

Maja Plazar, vodja tima Zdrave šole