Učenci, ki so v letošnjem šolskem letu, sodelovali v orkestru ukulel, so zadnji dan pouka, preživeli malo drugače. V spremstvu učiteljice Anite, Vanje in Barbare so se odpravili v Maribor na UkuleLent.

Vsi naši učenci so sodelovali na delavnici igranja na ukelele z dr.  Inge Breznik, sledilo je skupinsko petje ljudskih pesmi, nato pa še predstavitev mladih ukelele talentov. Na odru sta se v duetu predstavili učenki 7. razreda, Neža Grm in Lea Lovše, ki sta zapeli tri pesmi – Soba 102, To smo tisti ljudje ter Milijon in ena. Nad njunim nastopom smo bili vsi navdušeni. V senci parka, ki obdaja oder, smo v prijetnem in sproščenem vzdušju spremljali nastope ostalih mladih talentov.

Po koncu programa smo se odpravili na sladoled v center Maribora, nato pa se odpravili proti Gabrovki. Kljub temu da je bil zadnji šolski dan malo daljši, smo se imeli lepo ob skupnem druženju.

Barbara Težak