V petek, 7. 6. 2024, smo se v popoldanskem času odpeljali na Mirno.

V idiličnem okolju se ob potoku Vejarju od ribnika pod gradom Mirna, znanem tudi kot Speča lepotica in pod bližnjim Trbincem vije šestkilometrska trim steza Mirna–Gorenja vas, Trimmigo.

Sprehodili smo se po večinoma senčni poti, si ogledali vadbene postaje in se na posamezni postaji preizkušali v spretnostih.

Pohoda se je udeležilo 21 učencev, od tega trije predšolski otroci, šest staršev in babic ter tri učiteljice in ravnatelj.

Udeleženci petkovega pohoda smo redno ali občasno sodelovali na dejavnosti Pešbus – aktiven prihod v šolo, vsak petek v jesenskem in spomladanskem času.

V dejavnost Pešbusa se je v letošnjem šolskem letu vključevalo petdeset učencev in sedemindvajset odraslih spremljevalcev. Nekateri udeleženci so sodelovali le občasno, bolj pogosto se je v aktivnost vključevalo 29 učencev. Veseli smo vseh udeležencev in spremljevalcev, še posebej tistih, ki se dejavnosti že vsa leta redno udeležujejo.

Hvala vsem sodelujočim in povabilo k dejavnosti Pešbusa v naslednjem šolskem letu.

Lidija Jevšovar