V Evropskem tednu mobilnosti (16. – 22. 9. 2021) začenjamo s spodbujanjem aktivne poti v šolo, s katero vabimo otroke in starše k jutranji hoji v šolo, saj so otroci, ki hodijo v šolo peš, v povprečju vsak dan fizično aktivni več časa in so bolje telesno pripravljeni kot otroci, ki se v šolo vozijo. Pešbus spodbuja osebnostni in socialni razvoj otrok, saj ti razvijajo neodvisnost, krepita se njihov občutek odgovornosti in zavest o lastnih zmožnostih. Otroci s premagovanjem krajših razdalj v okolju, ki ga poznajo, postopoma osvajajo prometne predpise in pravila vedenja ter postajajo suvereni udeleženci v prometu. Z zgodnjim razvijanjem zdravih navad, kot je pešačenje, vzgajamo ozaveščene posameznike z zdravim in okolju prijaznim življenjskim slogom. Če otroci v šolo pešačijo, se zmanjša število poti, opravljenih z avtomobilom, in posledično tudi količina škodljivih izpustov v okolje. Program Aktivno v šolo je nadaljevanje aktivnosti Inštituta za politike prostora za spodbujanje hoje kot oblike trajnostne mobilnosti in aktivne poti v šolo.

Vir: http://www.aktivnovsolo.si/pesbus/

Prosimo voznike, da so v jutranjem času še posebej pozorni, saj bodo ob glavni cesti proti Gabrovki in Dolam skupine otrok. Prav tako prosimo vse lastnike psov, da poskrbijo, da hišni ljubljenčki ne bodo ovirali otrok na poti v šolo. Vabimo starše, stare starše in prostovoljce, da se nam pridružijo pri spremljanju otrok na poti v šolo in se zahvaljujemo vsem, ki so se nam že pridružili.

Priročnik Pešbus, Bicivlak

pešbus_podatki_izvedba_časovnica_dole_splet