V tednu otroka so se lahko učenci 6. – 9. razreda za eno uro postavili v vlogo učitelja.

Akcija »Učitelj/ica za eno uro« poteka na naši šoli že četrto leto. Izšla je iz pobude, ki so jo učenci izrazili na šolskem parlamentu, ko so izpostavili željo po obogatitvi pouka po njihovih željah in spoznavanju poklicev na izkustven način. Žal smo tudi letos morali upoštevati ukrepe proti širjenju virusa Covid-19, zato so učenci lahko uro izvedli le v svojem razredu.

Letos se je za uro poučevanja prijavilo 10 učencev z Dol in 17 učencev iz Gabrovke. Poučevali so angleščino, športno vzgojo, zgodovino, matematiko, slovenščino in kemijo. Učitelji so jih pohvalili za pripravo na uro in bili zelo zadovoljni tudi z njihovo izvedbo.

Barbara Težak, mentorica šolske skupnosti